Дах – найважливіша частина будинку

Дах – це найважливіша частина будинку, яка повинна захищати його від опадів, бути надійною і довговічною. При цьому форма даху і покрівельного покриття є одним з чинників, що визначають дизайн всього Вашого будинку.

Вибір покрівлі і утеплювача залежить від нахилу даху. При високому рівні опадів і поганому покритті даху скати повинні бути крутими. А для зниження тиску вітру покрівлі, навпаки, роблять більш пологими.

Існує дві основні форми дахів – це скатні і плоскі дахи. Кожна з них володіє перевагами і недоліками, давайте ж про них і поговоримо.

Похилі даху

Скатний – це конструкція даху у якій поверхня покрівлі нахилена в сторону зовнішніх стін. Нахил скатних дахів може варіюватися від 5 до 90 градусів. Скатна покрівля дає можливість зробити горищне приміщення і за рахунок цього збільшити корисний простір усередині будинку. Повітряний прошарок в такому приміщенні зменшує тепловіддачу. Але при цьому конструкція скатного даху відрізняється високою вартістю, яка пов’язана з необхідністю використовувати кроквяну систему. Чим більше ухил даху, тим вище витрати праці і матеріалів. Ремонт такого даху також вельми дороге задоволення.

Плоскі дахи

Використання плоского даху дозволяє отримати додаткову територію, на якій можна зробити, наприклад, зону відпочинку. Сучасні покрівельні матеріали дозволяють забезпечити надійну тепло- і гідроізоляцію даху, а також дають можливість покривати дах бруківкою або плиткою.

При монтажних роботах плоского даху можна заощадити на матеріалах, завдяки тому, що її площа менше, ніж у похилому даху. Крім того, процес будівництва відбувається швидше і легше, а ремонт такого даху проводити набагато простіше і комфортніше.
Але якщо Ви хочете що б у Вашої оселі була плоска покрівля необхідно стежити за утеплювачем і герметичністю покрівлі. Невеликий ухил даху призводить до скупчення опадів, що нерідко стає причиною протікання.

Незважаючи на всі переваги і недоліки кожний варіант стане кращим вибором при належній увазі і догляді