На що звернути увагу при виборі ділянки?

Найважливішим питанням при плануванні і будівництві приватного будинку є вибір земельної ділянки. Адже саме від цього залежить зручність експлуатації будинку та комфорт проживаючих у ньому людей.

Для початку необхідно визначитися, які габарити повинні бути у ділянки, чи буде будинок населений цілий рік або тільки в весняно-осінній сезон. Залежно від призначення змінюються експлуатаційні характеристики будівлі.
І так, на що ж необхідно звернути увагу при виборі ділянки?

Особливості грунту

Грунт може бути глинистим, піщаним, скелястим, торф’яним – від цього залежить вибір фундаменту для майбутнього будинку і відповідно фінансові витрати. Так чи інакше будувати можна на будь-якому з цих грунтів.

Статус землі і можливість забудови

Вибирайте ділянку з юридичним статусом, який дозволяє вести будівництво на цій землі. Дачне будівництво можливо і на землях поселень, і на ділянках сільгосппризначення. Будинок можна побудувати і в садівництві. Якщо призначення ділянки – особисте підсобне або фермерське господарство, слід уточнити, чи можна будувати на цій землі.

Наявність і якість води

Дізнайтеся, як глибоко проходить водоносний горизонт. Чим глибше вода, тим вона чистіша, але риття колодязя або свердловини обійдеться вам дорожче з кожним зайвим метром.

Екологія

Краще вибирайте ділянку подалі від автотраси і виробництв. Великий плюс – багата рослинність, близькість лісу і водойми. Замовте хімічне дослідження грунту – за допомогою даної процедури можна дізнатися як використовувалася ділянка попередніми власниками.

Наявність електропостачання

В умовах міської межі це питання не є проблемою, але в сільській місцевості та дачних поселеннях дане питання може викликати чимало проблем. З’ясуйте, яка компанія в цьому районі займається питаннями підключення до електромережі, чи є взагалі така можливість і яка потужність лінії.

Наявність газу

Зараз складно знайти населені пункти, які не підключені до системи газопостачання, але ось віддалені земельні ділянки інше питання. Заздалегідь поцікавтеся питанням підключення до газової труби.

Наявність каналізації

В основному в приватних будинках облаштовується індивідуальний септик з можливістю доступу спецтехніки. Але задоволення це не з дешевих. Дізнайтеся чи є на обраній земельній ділянці можливість підключитися до громадської каналізаційної системи.

Оцініть інфраструктуру

Для комфортного проживання необхідно хоча б мінімальну кількість об’єктів інфраструктури, таких як, магазинів, лікарень, шкіл, дитячих садів і місць для відпочинку. В умовах міста це питання не таке актуальне, але в сільській місцевості це може стати проблемою.

Найголовніше при виборі ділянки-відсутність поспіху. Постарайтеся вивчити якомога більше варіантів, вибирайте вдумливо, зосереджено, і Ви точно знайдете ідеальний ділянку для свого будинку.