Главная Технологии

Будівництво будинків з ракушняка

БУДІВНИЦТВО
БУДИНКІВ З
РАКУШНЯКА

Будівництво будинків з ракушняка має великий попит в місті Одеса. Це природний матеріал, аналогів якому немає. В силу свого походження він особливо затребуваний в південних регіонах України.

Що таке черепашник або ракушняк? По суті це природна вапняна пориста порода, яка складається з піску, мінералів і раковин молюсків. Подрібнена і спресована суміш з роками перетворилася в тверду масу. Сьогодні її видобувають у кар'єрах, а потім розрізають на блоки різного розміру. Матеріал демонструє високі показники якості, а найголовнішою перевагою, якою володіють будинки з ракушняка є низька ціна.

Запитати

Основні плюси будівництва з ракушняка

Різні розміри

Розмір стандартних ракушнякових блоків становить 180х180х380 мм. Вага такого блоку варіюється в діапазоні 10-25 кг. Тому транспортувати і укладати їх досить легко.

Швидкість будівництва

Оскільки камінь має значні габарити, будівництво котеджу під ключ ведеться швидко. Інноваційні технології дозволяють здати будинок в експлуатацію за 2-3 місяці.

Низька вартість

Завдяки своєму натуральному походженню і достатку в нашій географічній зоні ракушняк — відносно недорогий будівельний матеріал. Він дешевше деяких інших матеріалів.

Універсальність матеріалу

З природного каменю можливо зведення стін, перекриттів, підвалів, цоколя, покрівельних перегородок, цоколя, паркану, зовнішньої і внутрішньої обробки як одноповерхових приватних будинків, так і багатоповерхових будівель.

Індивідуальне проектування будинків з ракушняка

Будівництво з ракушняка надає замовнику повну свободу у виборі унікальних рішень в архітектурі і дизайні будинків. Ви можете обрати типові проекти будинків під ключ з великої кількістю у нашому каталозі або замовити послугу індивідуального проектування, щоб побудувати дачний будиночок мрії по власними ескізами або допрацьованим на свій розсуд. Рекомендуємо вам переглянути наші готові будинки — більшість з них ви можете побачити своїми очима на екскурсії від “Сервісбуд”.

Завдяки специфічній будові і особливим фізико-хімічним властивостям каменю в будівництві можлива реалізація найсміливіших рішень з нестандартною геометрією. Натуральний камінь ракушняк може використовуватися і для внутрішньої, і для зовнішньої обробки заміського котеджу. В Одеській області декоративні роботи з ракушняком – повсюдна практика. Подібне дизайнерське рішення обходиться недорого, а виглядає дуже естетично.

Головні переваги будинку з черепашника

Є кілька вагомих аргументів, щоб побудувати будинок з ракушняка в Одесі під ключ:

  • Це абсолютно натуральний матеріал. У його виробництві не використовується будь-які шкідливі речовини. Все, що в ньому є, дала природа. Морська сіль і йод, які просочували цю породу роками, створюють виключно сприятливий мікроклімат в приміщенні.
  • Варто відзначити протидію радіаційному випромінюванню. Безпосередньо сам природний радіаційний фон матеріалу дорівнює 13 мкрг/ч, цей показник відчутно менше норми.
  • Ракушняк є повністю пожежобезпечним. Він не бере участі в горінні, однак деформується при перевищенні температури 250 градусів.
  • Відмінна звуко- і теплоізоляція завдяки пористій структурі і низькому коефіцієнту теплопровідності.
  • Ракушняк як і раніше залишається одним з найдешевших матеріалів в Україні. Сама мінімальна вартість приватного будинку з черепашника в Одеській області та Криму, де розташовані родовища цих унікальних природних порід. Чим далі будівництво від узбережжя, тим вище ціна блоків.
  • Рівень морозостійкості у ракушняка вище, ніж у інших матеріалів. Наприклад, будинки з газобетонних блоків демонструють в 2 рази менші показники.
  • Хороша зчіпка з різними оздоблювальними матеріалами. Завдяки високій адгезії будівництво будинків з ракушняка виявляється економним і на стадії ремонту, оскільки ґрунтувальні розчини для обробки витрачаються в дуже малій кількості.
  • Природна вентиляція завдяки “дихаючим стінам” створює оптимальний рівень вологості і сприятливий мікроклімат в приміщенні в будь-яку пору року. Як і цегляні будинки, котеджі з черепашника прекрасно зберігають прохолоду в літню спеку, а в зимовий період тримають тепло
  • Натуральна колірна гамма пастельних відтінків є справжньою окрасою будівлі і відкриває перед дизайнерами нові можливості оформлення.

Специфічна текстурно-структурна будова ракушняка забезпечує ідеальну сухість і тепло всередині споруди без використання додаткової теплоізоляції.

Чи має ракушняк мінуси у будівництві будинків

Як у будь-якого іншого будівельного матеріалу, у ракушняка є свої слабкі сторони, про які варто знати.

1. По-перше, пориста структура каменю обумовлює високий рівень водопоглинання, а це зобов’язує підійти більш серйозно до гідроізоляції будівлі. Технологія будівництва з ракушняка дозволяє залишити стіни без декоративної штукатурки всередині приміщення, однак зовнішня обробка є обов’язковою умовою будівельних робіт, оскільки вона являє собою захист фасаду від вологи.

2. По-друге, відносно невисока несуча здатність і крихкість матеріалу дозволяє зводити малоповерхову нерухомість. Для зменшення навантаження створюється армований шов. Часто це будівлі до 3-х поверхів, і використані несучі конструкції розташовуються усередині котеджу. Якщо ви плануєте побудувати міні-готель під ключ в Одесі і розглядаєте варіант на 5 і більше поверхів, варто звернути увагу на інші технології і матеріали.

З недоліками, пов’язаними зі структурними особливостями природного каменю, безумовно необхідно рахуватися, правильно розраховувати план навантаження на несучі конструкції і пам’ятати про такі важливі етапи, як оздоблювальні роботи та утеплення фасаду.

Компанія «Сервісбуд» — це злагоджена команда кваліфікованих фахівців, за спиною яких багаторічний досвід будівництва в Україні та за кордоном. Ми будуємо як для себе.

Дивіться також

Будівництво будинків з газоблоку

Детальніше

Будівництво будинків з ракушняка

Детальніше

Будівництво будинків із цегли

Детальніше

ЗАПИСАТИСЯ НА ПЕРЕГЛЯД БУДИНКУ

Ви завжди можете побачити наші проекти і готові будинки, запрошуємо вас на
перегляд. Команда "Сервісбуд" гарантує високу кваліфікацію, досвід та надійну
співпрацю.

Записатися на перегляд