Комунікації, або інженерні мережі приватного будинку

До складу інженерних мереж приватного будинку входять: система водопостачання, каналізація, опалювальна система, комунікації газопостачання, вентиляція і електрика.

Водопостачання

Якщо в населеному пункті, в якому знаходиться будинок, є централізоване водопостачання, то потрібно всього лише розробити систему трубопроводу і узгодити її з організацією, що відповідає за подачу води населенню. Якщо ж передбачається автономна система водопостачання, то в проекті необхідно передбачити свердловину, звідки буде добуватися вода, а також спеціальне обладнання:
насос для забору води зі свердловини;
блок з фільтрами для очищення води; гідроакумулятор;
системи трубопроводів зовнішньої і внутрішньої мереж водопостачання.

Каналізація

Основна частина каналізації – зовнішні каналізаційні мережі. При їх проектуванні насамперед потрібно розрахувати обсяг стоків, які будуть відводитися щодня. Потім визначається оптимальна місткість каналізаційного накопичувача, а також вид використовуваної каналізаційної системи (або станція автономної біологічної очистки, або септик). При проектуванні каналізації необхідно врахувати і середні показники обсягу зливових стоків в даному регіоні. Також розробляється проект внутрішньобудинкових каналізаційних мереж, який включає в себе, крім трубопроводів, розміщення сантехніки.

Газопостачання

Проект газових мереж виконується співробітниками спеціалізованої організації. Спочатку вони оглянуть ваш будинок, розрахують заплановані витрати газу на рік і ліміт споживання. Потім прокладуть труби, по яких буде надходити газ до вашої ділянки, і визначать тиск на вході на вашу ділянку. Будуть виявлені особливості прокладки зовнішньої мережі газопостачання, що зв’язує будинок з газовою магістраллю. Далі буде розроблений проект газорегулювальних установок, що знижують тиск газу на вході, а також проект системи фільтрів, що очищають газ. Проект інженерних комунікацій газопостачання в обов’язковому порядку узгоджується в газопостачальної організації, до якої планується підключення.

Опалення

Теплова система будинку повинна відрізнятися оптимальною ефективністю. Проект повинен містити всі опалювальне обладнання, місця його розміщення і схему трубопроводів. Можна, звичайно, використовувати в приватному будинку і систему теплої підлоги, але при цьому необхідно забезпечити герметизацію місць примикання вікон до віконних прорізів і теплоізоляцію всіх приміщень.

Вентиляція

При проектуванні вентиляції також орієнтуються на її максимальну ефективність для даного будинку і в залежності від цього вибирають тип системи і, відповідно, спеціальне обладнання. Неодмінно робити точний розрахунок повітророзподільних мережі, складається схема вентиляційної системи.

Електропостачання

При проектуванні електропроводки спочатку визначається число розеток і освітлювальних приладів, які будуть споживати електроенергію. Також в проект повинні бути включені будь-які прилади, які зажадають індивідуального підключення, а не просто будуть живитися від розетки. Необхідно врахувати, що число побутових приладів може з часом збільшитися.

Потрібно також знати точне розташування приладів в кожному приміщенні і визначитися з освітленням за будинком, на ділянці. Після цього може бути складена схема електропостачання приватного будинку.